Druhý jarní turnaj Podkrušnohorské ligy a turnaj přípravek

Druhý letošní turnaj v mostecké hale opět potvrdil letošní vyrovnanost soutěže. V Lounech se pak na turnaji představily přípravky.

Podkrušnohorská liga, DHK Baník Most – 2. března 2019

Na turnaji opět všechna družstva ztratila nějaký bod. Vítězné Louny remizovaly s DHK, DHK prohrálo s HK Most, Lovosice tradičně prohrály s družstvem Loun a s družstvem DHK, i když ve velmi vyrovnaných soubojích. Celkově poslední Chomutov výrazně porazil HK Most a tím ho odsunul na poslední místo turnaje. O vítězi letošní Podkrušnohorské ligy je asi již rozhodnuto, o další místa však ještě bude boj.

Výsledky turnaje:
DHK Most : HK Most 7:8, HK Chomutov : Loko Louny 9:12, HK Lovosice : DHK Most 6:9, HK Most : HK Chomutov 5:13, Loko Louny : HK Lovosice 10:8, DHK Most : HK Chomutov 13:7, HK Most : Loko Louny 6:14, Lovosice : Chomutov 22:10, Loko Louny : DHK Baník Most 9:9, HK Most : HK Lovosice 8:12.

Podkrušnohorská liga bude pokračovat 31.března v lovosické hale Chemik.

Lovosičtí nejmladší Lovci na turnaji v Mostě nezklamali, avšak mají na víc. Jejich výkon se v průběhu turnajů vždy zlepšuje. Zřejmě jim trvá déle než se rozehrají a plně se soustředí na hru. Stále je lepší hra v útoku, v obraně se někteří jedinci snaží odpočívat. Další nedostatek je nepřesná střelba z vyložených pozic, kdy dochází zřejmě k podcenění reakce brankařů. Některé střely spíš svojí razancí připomínají přihrávky. I když v Mostě chyběli tři spojky, dal se turnaj vyhrát.

Turnaj přípravek v Lounech, 3. března 2019.

Z Lovosic startovala dvě družstva Lovosice I a Lovosice II. Hrálo 10 družstev ve dvou pětičlenných skupinách. Lovosice I hrály suverénně až do posledního zápasu s domácími Louny I. Tento tým zcela vymazal naše borce ze hry a přehrál nás ve všech činnostech. Lovosice II odehrály svoji skupinu velmi dobře a vyrovnaly se svým soupeřům ve všech zápasech. Zúčastnilo se 15 dětí z Lovosic. Pěknou tečkou byl závěr akce, když odměny všem družstvům předával hejtman Ústeckého kraje p. Bubeníček.

Lovosice 3.3.2019
Zapsal: Jan Šváb