Další zápas o vše: šanci zachová pouze výhra v Brně

Předposlední kolo má před sebou nejvyšší soutěž házenkářů. Naši Lovci v něm míří na svůj poslední zápas na venkovním hřišti, když se představí na palubovce Brna.

21. kolo STRABAG Rail extraligy:

SKKP Handball Brno – HK FCC Město Lovosice,
sobota 9.3.2019 od 18 hodin

Boj o poslední místo do play-off zůstává i po 20. kole extraligy v režii dvou celků: našich Lovců a týmu Zubří. Teoreticky by do nepostupových vod ještě stále mohl „spadnout“ i tým Frýdku-Místku, ale to pouze v případě, že by prohrál v obou svých zbývajících střetnutích. S ohledem na jeho soupeře a při vší úctě k nim (Hranice, Litovel) je tahle teorie prakticky vyloučena.

Osmá pozice tak bude patřit jednomu z týmů Zubří a Lovců, kteří si to mezi sebou rozdali ve 20. kole v Lovosicích. Lovci po vítězství 26:22 udrželi šanci na postup do play-off. K tomu ale potřebují z posledních dvou kol získat 3 ze 4 možných bodů. A to v jednom zápase venku proti Brnu a v domácím duelu proti mistrovské Karviné, lídrovi soutěže.

První krok musí svěřenci aktuálního trenérského dua Landa – Srba zvládnout tuto sobotu od 18 hodin v Brně. Na palubovce aktuálně 11. celku tabulky, který v dosavadním průběhu soutěže získal devět bodů. A rozhodně to není počet, který by si družina vedená trenérem Andrejem Titkovem před sezónou představovala. Stejně jako Lovci i celek Brna zůstal v letošním ročníku daleko za očekáváním. Ale zatímco lovosičtí házenkáři ještě stále živí naději na play-off, byť čtvrtfinále „honí“ prakticky již deset minut po dvanácté, Brno má již jistou skupinu o záchranu. V té se utkají celky na 9. – 12. místě dvoukolově každý s každým, přičemž si sebou berou i body ze základní části. Poslední tým po skončení nadstavbové části sestupuje z extraligy do 1. ligy.

Nejlepším střelcem našeho sobotního soupeře je spojka Luboš Hlípala, který ale figuruje až na začátku třetí desítky extraligových střelců. Nejvýraznějšími postavami jsou ale rozhodně spojky Viktor Hastík, který se do letošního ročníku zapojil kvůli zranění až po lednové reprezentační pauze, a Jiří Havlát, kterého si pamatujeme i z působení u nás v Lovosicích. Vedle nich pak pivot Michal Dostalík.

Na střetnutí vyráží Lovci společně se svými fanoušky v sobotu 9. března po obědě. Vy ostatní držte Lovcům palce při snaze ukořistit první venkovní body v letošní sezóně. Utkání bude možné sledovat opět prostřednictvím onlajnů a Tvcom. JSME JEDEN TÝM, MY A VY!

Komentáře před zápasem:

Jan Landa, trenér HK FCC Město Lovosice: „V zápase proti Zubří jsme udělali první krůček k tomu, abychom zachránili účast v play-off. Toto vítězství však bude k ničemu, pokud se nám nepodaří v Brně urvat dva body. Náš soupeř se aktuálně určitě nenachází tam, kde si to na začátku sezóny představoval, to však ale neznamená, že nemá svoji kvalitu. Po zranění jsou zpátky ve hře zkušené opory týmu Viktor Hastík s Michalem Dostalíkem, takže můžeme očekávat velice těžké utkání, ve kterém nám půjde o všechno. Věřím, že máme natolik zkušený tým, který se dokáže s touto těžkou situací poprat a že naše opory zahrajou utkání na hranicí svých možností. Pokud se nenecháme svázat důležitostí tohoto zápasu a zopakujeme výkon, který jsme předvedli v posledním domácím zápase proti Zubří, věřím, že z Brna přivezeme první letošní venkovní výhru.“

Václav Klimt, spojka HK FCC Město Lovosice: „Toto utkání nebude lehké i vzhledem k naší stále trvající negativní bilanci na venkovních palubovkách. Domácí již o play-off nebojují, ale v žádném případě si nemyslím, že by utkání odevzdali nebo se nás nesnažili obrat o další velmi cenné body. Pro nás je teď ten pravý čas tuto sérii prolomit, získat první venkovní vítězství a tím se přiblížit tolik tíženému play-off, ve kterém už se poté může stát cokoliv. My zachraňujeme nepříliš vydařenou sezónu na poslední chvíli, proto v Brně pro nás neexistuje nic jiného než vítězství a zisk dvou bodů. Chceme si do tohoto utkání konečně přenést dobré výkony z domácího hřiště a v Brně začít podávat 120% výkon od prvních minut, abychom nepřipustili komplikace v průběhu utkání. Musíme se maximálně soustředit na zakončení a dobrou obranu, která by nám měla přinést úspěch.“