Lovce čeká jeden z klíčových duelů ve Frýdku-Místku

Čtyři poslední zápasy základní části mají před sebou týmy STRABAG Rail extraligy a pořád není jasné vůbec nic: ani vítěz základní části, ani týmy pro první čtyřku ani osmička postupujících do play-off.

19. kolo STRABAG Rail extraligy:

SKP Frýdek-Místek – HK FCC Město Lovosice,
neděle 24. 2. od 16 hodin.

Extraliga má po včerejší dohrávce Karviné na Dukle (vítězství moravského celku 28:27) na čele dva celky se shodným počtem bodů: Karvinou a Plzeň. Šanci na umístění v první čtyřce ve středu v další dohrávce posílila Kopřivnice, která bodovala v Jičíně. Minimálně tři týmy ale bojují o postup do osmičky pro play-off a jeden z nich z finální sestavy do čtvrtfinále nakonec vypadne. A i v tomto kole uvidíme přímé souboje o postup, když naši Lovci zajíždějí do Frýdku-Místku. Zubří, které je třetí z trojice týmů s otazníkem, vyzve v domácím prostředí Karvinou.

Pro lovosické házenkáře budou nejbližší dva duely naprosto klíčové, protože se v nich utkají s přímými konkurenty na postup do play-off. A jak jsme psali výše, do čtvrtfinále se dostanou jen dva ze tří ambiciózních týmů, přičemž všechno jsou to tradiční účastníci vyřazovacích bojů. Lovci nejprve změří síly s Frýdkem-Místkem, aby hned v následujícím kole doma přivítali Zubří. A rozdíl mezi těmito třemi celky je vždy jeden bod (7.místo Frýdek-Místek 18b, 8.místo Zubří 17b, 9.místo Lovosice 16b).

První vzájemný zápas Lovosic s Frýdkem-Místkem skončil vítězstvím našich hráčů 35:29, i když v poločase se utkání lépe vyvíjelo pro našeho soupeře (vedl 16:13). Jedním z nejlepších střelců tohoto zápasu na straně soupeře byl Vojta Petrovský, hráč s dlouholetými zkušenostmi z ligy i reprezentace, který je také nejlepším střelcem Frýdku-Místku v této sezóně. Vedle něj najdeme ve spojkovém řadu ještě neméně zkušeného Martina Stržínka, který přišel na sever Moravy z nedalekých Hranic. V brance odvádí cennou práci Vít Pyško, na pivotu je pak nepřehlédnutelný Adam Gřešek. Tým vede ostřílený lodivod Jiří Kekrt.

Naši házenkáři pocestují na sever Moravy v neděli ráno s novou trenérskou dvojicí Landa – Srba, nadále bez zraněných Míly Sýkory a Patrika Stacha. Pokud by se jim podařilo ve Frýdku-Místku bodovat, nejen že by to znamenalo utnutí bezbodové série venku, ale především nesmírně cenný bod v boji o play-off. 

Držte Lovcům palce, rozhodně to budou potřebovat. Sledovat je můžete na onlajnech nebo TVcom. Děkujeme! JSME JEDEN TÝM, MY A VY! 

Komentáře před zápasem: 

Vojtěch Srba, ředitel HK FCC Město Lovosice: „Pro nás se jedná o další klíčové utkání. To že nás nečeká nic jednoduchého, už jen proto, že jsme doposavad nebyli schopni venku bodovat. I z toho pohledu je pro nás každý zápas na hřišti soupeře těžký. Frýdek-Místek disponuje zkušeným spojkovým duem Stržínek – Petrovský. Snaží se praktikovat důslednou obranu a z ní vycházející rychlý protiútok. Soupeř hraje produktivní házenou, v jeho zápasech bývá hodně zakončení. Musíme předvést nejen bojovný výkon jako proti Plzni, ale minimálně stejně kvalitní, pokud chceme vůbec pomýšlet na nějaký úspěch.“

Lukáš Malý, křídlo HK FCC Město Lovosice: „Frýdek-Místek je jedním z týmů, s kterým bojujeme o play-off. Moc bych si přál opět konečně zažít tu radost z vítězství na hřišti soupeře. Body nesmírně potřebujeme do dalších bojů a já věřím ze si všichni uvědomujeme, jaka je naše aktuální situace a uděláme maximum pro to, abychom v neděli uspěli. Není třeba bavit se o přednostech soupeře. Nejdůležitější bude koncentrovat se po celých 60 minut na náš kolektivní výkon. Být tvrdí v obraně, hladoví v útoku, ale zároveň pokorni k soupeři. Musíme bojovat jeden za druhého a dokázat si, že házenou hrát umíme i na hřišti soupeře. Vítězství by bylo pro naše sebevědomí nesmírně důležité a tak doufám, ze uspějeme!“