Jan Landa v utkání proti Novému Veselí, autor: Robert Grim.

Honza Landa zpátky ve hře!

V rámci 16. kola STRABAG Rail extraligy, ve kterém Lovci Lovosice nastoupili proti čtvrtému týmu tabulky Novému Veselí, mohli fanoušci na palubovce vidět znovu hráče s číslem 4.

Tak jak tomu bývalo dlouhá léta zvykem: na palubovku vbíhá za potlesku domácích fanoušků hráč se čtyřkou na zádech. Všechno by bylo v pořádku, pokud by se ale právě Jan Landa, kterému tohle číslo v Lovosicích „patří“, v září loňského roku v utkání proti Dukle Praha na zimním stadionu oficiálně nerozloučil s aktivní hráčskou kariérou. Landa se navíc stal šestým hráčem Lovosic, který byl slavnostně uveden do Společenství legend Lovci Lovosice.

Situace v Lovosicích, resp. herní výsledky a s tím spojené postavení týmu na hranici postupu/nepostupu do play-off ale nakonec rozhodly o tom, že Landa dočasně znovu obul sálovky, natáhl lovosický dres a z pozice asistenta trenéra Milana Berky se znovu přesunul zpět na palubovku.

Svoji roli v tom hrály i zdravotní problémy, které sužovaly kádr Lovců. „Venca Klimt měl zdravotní problémy, Vašek Franc celý týden netrénoval kvůli chřipce, onemocněl Jarda Trkovský a nad startem Karla Holubce visel taky otazník, takže jsme celý týden trénovali v jakýsi slepený sestavě. A taky jsme si řekli, že by to mohl bejt pro kluky impuls, když budu mezi nima. Přeci jen je dokážu asi pořád ovlivnit víc, když jsem na hřišti než ze střídačky,“ vysvětloval svůj start Landa.

Po šestnácti kolech a dalším ztraceném bodu, tentokráte prvním v domácí hale, Lovcům reálně hrozí, že se nepodívají do play-off. A to by byl další milník v historii klubu, i když samozřejmě ten, na který by v Lovosicích zrovna s nadšením nevzpomínali. „Ta deka, co na nás je, je viditelná asi i z 15. řady hlediště. Za celou novodobou historii se nestalo, že by Lovosice chyběly v play-off a já pod tím určitě nechci bejt podepsanej. Nálada samozřejmě není ideální vzhledem k situaci, ve který se nacházíme. Na druhou stranu je bojovná, nikdo nedává hlavu dolů a třeba hned v Kopřivnici, kde je to složitý i kdyby jsme byli v nejlepší formě, chceme vyhrát, stejně jako to chceme každej zápas. A třeba si odvezeme i ten bod, který jsme dneska ztratili,“ doufá Jan Landa.

Jan Landa v utkání proti Novému Veselí, autor: Robert Grim.

A jak to bude s Landou dál? Mohou se na něj těšit diváci třeba zrovna v utkání na Moravě? „Bude se to odvíjet zápas od zápasu. Nemám natrénováno a samozřejmě zdraví je přednější. Jsem zvědavej, jak to bude vypadat den po zápase a je možný, že se v pondělí nehnu. Takže uvidíme. Určitě si nemyslím, že dohraju celou sezónu a hlavně nechci zabírat fleka klukům, který potřebujou hrát, aby v příští sezóně byli ve formě. To je základ,“ dodál Landa na závěr.

Přítomnost Landy v zápase každopádně byla znát. Hecíř a pilíř lovosické obrany byl u všeho, co se v defenzivě Lovců dělo a vysloužil si od rozhodčích také žlutou kartu a jeden dvouminutový trest. Zatímco průměrný počet branek, které Lovosice v extraligovém zápase obdrží, je více jak 28 gólů a ve statistice inkasovaných gólů jsou Lovci na předposledním místě (horší je už jen poslední Litovel), tak v sobotním utkání proti silnému Novému Veselí jich i díky Landovi domácí dostali jen 22.

Kategorie: aktuality, tým "A"