V Drážďanech pokračování česko-saské ligy mladších žáků

V sobotu 19. ledna 2019 pokračovala přeshraniční soutěž Labe-Elbe liga druhým turnajem.

Elbe-Labe liga mladších žáků, Drážďany.

Do Drážďan zamířila družstva Loko Louny, Baníku Most a HK Lovosice, aby se utkala s SG EHV Nickelhütte Aue, VfL Meißen a domácí HSV Dresden e.V. O vyrovnanosti soutěže svědčí, že o vítězi druhého turnaje rozhodla minitabulka ze vzájemných utkání Lovosic, Loun a Aue. Podle tohoto kriteria zvítězily nejtěsnějším rozdílem Lovosice (+1) před Louny (0) a třetím Aue (-1). O čtvrtém místě HSV Dresden e.V. rozhodlo jednoznačné vítězství nad Baníkem Most. Pátý Baník nechal po jednobrankovém vítězství černého Petra žákům VfL Meißen.

Turnaj ukázal, že soutěž nemá vysloveného favorita, a tak se můžeme těšit na další kola v dubnu v Drážďanech a Lovosicích. Hráno 2 x 12 minut s povinnou vysunutou obranou.

Výsledky:

Louny – Lovosice 14:12, – Aue 10:12, – Most 11:6, – Dresden 21:16, – Meißen 13:6
Aue – Lovosice 12:15, – Most 23:15, – Dresden 17:14, – Meißen 18:12
Lovosice – Most 18: 8, – Dresden 15:14, – Meißen 16:13
Most – Dresden 13:20, – Meißen 8:7
Dresden – Meißen 20:15

Lovosičtí nevyužili příležitost k posunu k čelu celkové tabulky soutěže. Vítězstvím v bojovném utkání s Aue k tomu družstvo sice výrazně nakročilo, bohužel v ostatních utkáních chyběl důraz a zejména dravost. Právě proti Lounům to mrzí dvojnásob, neboť lounští zaostali za svými obvyklými výkony a Lovosice toho pomalou a nedůraznou hrou nedokázali využít. V závěru soutěže mohou také chybět branky proti papírově slabším soupeřům (Meißen, Dresden).

Přes vítězství nebyli trenéři spokojeni. Družstvo odehrálo ve fazóně jen jedno utkání, proti Aue. V ostatních působilo unaveně, bez jiskry. Výkonnost táhli starší – Fornbaum a Trefný, výborné zápasy odehráli bratři Gebhartové. Přísnější měřítko snese ještě Křížek a Palán. Škoda, že ostatní neodvedli své obvyklé výkony po celý turnaj, jen v jednom zápase tak těžkého turnaje to nestačí.

SESTAVA: Šírek, Toužimský – Fornbaum, Trefný, Gebhart St., Gebhart J., Křížek, Palán, Buryánek, Srba, Krejza, Šenk, Rezka