Druhé kolo Českého poháru mladších žáků.

V sobotu 15. prosince 2018 se ve Břvích konalo druhé kolo dlouhodobé soutěže Český pohár. Turnaj potvrdil, že se soutěž postupně vyrovnává.

Český pohár mladších žáků, Praha – Břve.

Zvítězil Jičín, který sice suverénně porazil Louny, ale s Lovosicemi rozhodl až patnáct vteřin před koncem. Druhé Louny jasně přehráli Lovosice, vůbec se jim nepovedlo utkání s Jičínem. Třetí Lovosice sice sehráli vyrovnané utkání s Jičínem, ale se Strakonicemi jen s námahou uhájili dvoubrankové vítězství. Most vybojoval páté místo, když ve vyrovnaném utkání porazil Strakonice. Hrací doba 2×12 minut

Výsledky Lovosic :

Lovosice – Hostivice 14 : 9 ( 5:7 )

Úvod se Lovosicím nepovedl. Nedůrazná obrana (4 sedmičky proti) a technické chyby v útoku znamenaly, že lovosičtí celý poločas jen doháněli dvoubrankové manko. Ve druhé půli Lovosice zlepšili obranu a rázem bylo utkání jednoznačné.

Lovosice – Louny 10:16 ( 3:10 )

Opět katastrofální začátek zápasu, tři nepřesné střely, rychlá odveta Loun a ve 4.min 0:3. Lounští hráli v pohodě, v lovosických rukách byla křeč. Do druhé půle nastoupili mladší a ti důrazem a pohybem odvrátili katastrofu. Na soupeře tentokrát nebylo.

Lovosice – Most 18 :8 (9:4 )

Obě družstva se snažila o rychlou hru. Mostečtí nenašli zbraň na důraz fyzicky zdatnější základní šestky. Také druhá šestka důrazem a rychlostí ve druhé půli soupeře přehrála.

Lovosice – Strakonice 10 : 8 (5:6 )

Slabý důraz v lovosické obraně a zbrklost v útoku nabízela strakonickým šance ke skórování, a tak jihočeši celou první půli vyhrávali. Lovosičtí vyrovnali až sedm minut před konce (7:7), dostali se do vedení ve 20.min 10:7, ale stále se báli o výsledek

Lovosice – Jičín 11:12 ( 4 :7 )

Důrazná obrana, rychlý přechod do útoku Lovosic zaskočil favorita. Škoda nepřesné střelby, kterou Jičínští potrestali (6.min 2:4, 8.min 3:5), ale lovosičtí byli stále na dostřel. V 18.minutě to po sérii vyloučení vypadalo špatně (7:11), ale závěrečný nápor Lovosic znamenal vyrovnání (11:11). Rozhodující branka však v poslední minutě padla do lovosické branky.

Bohužel opět musíme říci, že výkony jednotlivců i družstva jsou jako na houpačce. Velké trápení se soupeři papírově slabšími (Strakonice), solidní výkon, ale jen ve druhém poločase (Hostivice, Louny). A teprve proti Jičínu byli trenéři spokojeni s nasazením, důrazem i rychlostí. Solidně zahráli oba brankáři, Křížek, Palán a J.Gebhart. Střelecky se dařilo Buryánkovi a Fornbaumovi. Škoda zranění Srby již v druhém utkání turnaje. Trenéři chválí, že všichni se zapsali do tabulky střelců. Poděkování patří rodičům za aktivní podporu družstva.

SESTAVA: ŠÍREK, TOUŽIMSKÝ – BURYÁNEK, GEBHART Jakub, KŘÍŽEK, PALÁN, Fornbaum, TREFNÝ, KREJZA, ŠENK, GEBHART Stanislav, Bradáč, Burša, SRBA

Trenéři: Vodička, Holata, Hron, Trefný