Do Chemiku letos naposledy: Lovci vyzvou Hranice

Poslední letošní kolo a extraligové utkání v roce 2018 vůbec sehrají naši házenkáři tento pátek. V rámci dohrávky čtrnáctého kola přivítají tým Hranic.

14. kolo STRABAG Rail extraligy:

HK FCC Město Lovosice – TJ Cement Hranice
pátek 21.12., od 19:10 hodin

Naposledy v tomto roce se Lovci představí domácím divákům. Extraliga zápasem s Duklou načla svoji odvetnou část a po pražském celku a Jičínu budou Hranice třetím týmem, se kterým jsme se v nové sezóně již utkali. Třetí kolo znamenalo pro Lovce první porážku v letošní soutěži a zároveň načalo sérii nepříjemných proher na hřišti soupeře. V Hranicích se nám utkání nepovedlo, už v poločase jsme prohrávali rozdílem tří branek (11:14) a když se k technickým chybám přidaly neproměněné šance tváří v tvář brankáři Pepovi Kučerkovi, podlehli jsme soupeři 24:28. Našimi nejlepšími střelci byli tenkrát Jiří Motl (7 br.) a mladý Jaroslav Trkovský (6 br.).

Hranice přijedou do Lovosic v pozici 10. týmu tabulky. Ovšem na Lovce, kteří jsou aktuálně osmí, ztrácejí jediný bod. Na rozdíl od Lovců nejsou Hranice doma bez ztráty bodu, ovšem hned tři si přivezli z palubovek soupeřů (Nové Veselí a Brno). Stejně jako Lovci již vypadli z Českého poháru a to o kolo dříve, když v osmifinále podlehli Litovli.

Zatímco loňská sezóna skončila pro Cement desátým místem, letos by svěřenci trenéra Libora Hrabala chtěli poskočit do play-off. Stejně jako na Lovce je ale čeká hodně práce k tomu, aby svůj před sezónní cíl splnili. Navíc když je před sezónou opustili dva zkušení hráči: Martin Stržínek zamířil do Frýdku-Místku a Zdeněk Čadra do nedaleké Kopřivnice. S aktivní kariérou skončil matador Jaroslav Zemánek. Do týmu se podařilo přivézt posily ze Zubří (Padalík, Menšík), tým posílil Tomáš Mlotek z Karviné.

Utkání začíná v hale Chemik netradičně v pátek 21. prosince od 19:10 hodin. Od 16 hodin mu předchází vánoční akce pro děti z nejmladších kategorií (přípravka, minižáci, mladší žáci) nazvaná „Lovci s Lovci“, na kterou jsou zváni také všichni rodiče našim malých nadějí. A pro všechny fanoušky, kteří se přijdou na utkání s Hranicemi podívat, máme k platné vstupence jako již tradičně připraven malý dárek v podobě originálního loveckého kalendáře. Přijďte si pro něj a přijďte se zároveň rozloučit s končícím rokem 2018. Děkujeme! JSME JEDEN TÝM, MY A VY!

Komentáře před zápasem:

Jan Landa, trenér HK FCC Město Lovosice: „Poslední zápas letošního roku hrajeme na domácí půdě proti Hranicím, které nás letos dokázaly již jednou porazit. Naším hlavním cílem je samozřejmě udržet si domácí neporazitelnost a získat velice důležité 2 body, které nám zajistí bodový kontakt s týmy bojujícími o play-off. K výhře povede jediná cesta: do zápasu vstoupíme v maximálním bojovném nasazení a od první minuty nenecháme nikoho na pochybách, kdo hraje doma a kdo si jde více za vítězstvím. Vždy je dobré vyhrát v posledním zápase sezony před zimní pauzou a proto věřím, že nás přijdou před Vánocemi podpořit všichni naši fanoušci a my jim na oplátku dáme menší předčasný dárek v podobě zisku 2 bodů.“

Jiří Semerád, pivot HK FCC Město Lovosice: „Čeká nás poslední zápas v tomto roce, ve kterém chceme udržet domácí neporazitelnost. Hranice jsou zkušeným týmem s výborným brankářem Pepou Kučerkou. Abychom získali dva body, musíme proměňovat vyložené šance a dělat co nejméně technických chyb.“

Libor Hrabal, TJ Cement Hranice: „Jsme na stejné úrovni s Lovosicemi a oba týmy potřebují bodovat. Plus pro Lovosice může být domácí prostředí, ale věřím, že i tak budeme namotivovani s cílem urvat nějaký ten bod. Nikdy není jednoduché dostat pod kontrolu Jiřího Mohla, který umí zápasy rozhodovat. Musíme se připravit na tvrdou lovosickou obranu a eliminovat střelbu, především od Klimta. Motivaci máme a o body se popereme.“