Z venkovních zápasů i nadále s nulou na kontě

Ani čtvrtý zápas na hřišti soupeře nepřinesl Lovcům bodový zisk. Druhý poločas zápasu v Zubří jen podtrhl mizernou bilanci lovosických házenkářů z těchto utkání.

9. kolo STRABAG Rail extraligy:

HC Robe Zubří – HK FCC Město Lovosice
29:26 (12:14)

Nebyly to poločasy jako noc a den, spíš jeden slušně odehraný a ten druhý dost špatně odvedený. Další ze soupeřů, který byl k poražení i na jeho palubovce a u kterého „stačilo“ podat poctivý a bojovný výkon. Ani po čtvrtém utkání venku tak Lovci nemají na svém kontě v tabulce venkovních zápasů jediný bod.

Začátek první půle jsme si zkomplikovali sami špatným střídáním. Za stavu 2:2 a při vyloučení Klimta jsme do pole nasadili o jednoho hráče více a umožnili tak Zubří téměř dvě minuty trvající přesilovku 6 na 4. Naštěstí se nám ji podařilo odehrát velmi dobře s remízovým stavem 2:2. Domácí sice záhy získali dvougólové vedení 6:4 (7. minuta), ale další úsek hry patřil Lovcům. Ti se dokázali brankově prosazovat, navíc se k výbornému výkonu rozchytal Hrdlička v brance. Výsledkem byl stav 10:6 pro naše barvy a to jsme ještě dobrých 6-7 útoků nedokázali sami skórovat (ukvapená nepřipravená střelba). Tento úsek byl jedním z těch, které rozhodovaly o výsledku zápasu. Zatímco jsme v tu chvíli utlumené Zubří mohli dorazit dalšími góly, nestalo se tak a naše technické chyby (byť jsme jich v utkání udělali v kontextu s posledními zápasy velmi velmi málo!) byly 100% trestány brankami z rychlých protiútoků. I díky nim se podařilo Zubří snížit na rozdíl dvou gólů. V závěru poločasu jsme měli výhodu přesilové hry, ale dvakrát jsme trestuhodně tváří v tvář Malinovi šance zahodili a stav zápasu po třiceti minutách tak byl 12:14 z pohledu domácího Zubří.

Malina v brance domácích se pro nás stal ve druhém poločase téměř nepřekonatelný, vstřelit mu branku se dařilo především Jonášovi, který ve druhé půli vstřelil šest z našich dvanácti gólů. Celkově byl ale náš výkon ve druhém poločase prostě bídný. Šest technických chyb, úspěšnost střelby slabých 49%, bezkrevný výkon bez nasazení v obraně a nápadu v útoku. Zubří postupně převzalo otěže zápasu a na náš tým padala čím dál tím větší deka. Deset minut před koncem jsme sice dokázali po další brance Jonáše srovnat na 22:22, ale rozjeté Zubří si druhé domácí vítězství vzít nenechalo. Nakonec domácí vyhráli 29:26 a Lovci znovu odešli z boje na hřišti soupeře poraženi.

V dalším kole čeká na Lovce v domácím prostředí tým Brna (17. 11.), poté se střetnou ve středu 21. 11. s největším aspirantem na titul Karvinou a 1. 12. nastoupí v Praze proti Dukle. Chtějí-li Lovci udržet šanci na přední příčky, musí v každém z následujících zápasů bodovat.

Děkujeme všem fanouškům za jejich podporu na dálku. Budeme rádi, pokud i přes dnešní prohru přijdete příští sobotu Lovce do haly Chemik podpořit.

Jan Landa, Lovosice: „V první řadě gratuluji klukům ze Zubří k vítězství. Rozhodně si za tím šli v posledních 15 minutách, víc než my. Rozhodující faktor byl určitě ten, že jsme nedokázali naskočit do druhého poločasu, kdy jsme nevyužili přesilovky 6 na 4, nedali jsme vyložené šance a zvedli jsme tak diváky i Zubřany na hřišti. Když táhne celá hala zuberský tým, tak je vždy těžké hrát tady. Nakonec to dopadlo tak, jak jsme si nepřáli.“

Dušan Poloz, Zubří: „V prvním poločase hra nebyla optimální, kde jsme viděli dozvuky minulých zápasů. Je to ještě kostrbaté v souhře dvojic a trojic. Pak už zcela souhlasím s kolegou, když jsme ve druhém poločase dokázali uhrát v oslabení 6 proti 4 remízu, to nás nakoplo. Také zákroky Milana Maliny. Tento výkon jsme potřebovali a určitě nám pomůže v dalších utkáních.“

Sestava a branky Lovců: Hrdlička, Rangl – Holubec 3, Kupa, Sýkora, Motl 3, Bouček 2, Jelínek, Klimt 5/2, Trkovský, Konárik, Jonáš 7, Karlovec, Stach, Malý 6, Franc.

7m hody: 2/1 – 3/3, vyloučení: 4 – 3, rozhodčí: Novotný, Horáček.