Mladší žáci na domácím turnaji bez ztráty

Mistrovská soutěž mladších žáků pokračovala dne 13. října 2018 druhým turnajem západní divize v Lovosicích.

Mladší žáci – západní divize.

Utkalo se sedm týmů divize, každý ale jen se čtyřmi soupeři. Domácí zvítězili ve všech čtyřech utkáních, stejně jako žáci Loun. Lovosice B a Chomutov zvítězili dvakrát, Most jednou a Tygři Ústí n.L. a Děčína se rozešli smírně. Hráno 2×15 minut (včetně pětiminutové hry s povinnou osobní obranou).

Pro vedoucí družstva InterLigy mladších žáků Lovosice A a Louny byl turnaj víceméně tréninkový. Obě družstva praktikují rychlou a důraznou házenou, které ostatní týmy divize nejsou schopna klást odpor. Tabulka turnaje je jen orientační, neboť družstva Ústí, Chomutova a Lovosic B hráli s oběma favority, Děčín a Most jen s jedním. Chomutov překvapil důrazem a rychlostí, a nejen že oba favority potrápil, ale i jasně přehrál další účastníky západní divize. Také družstvo Lovosice B se líbilo, prohrálo sice s favority, ale další utkání jasně vyhrálo. Potěšitelný je nárůst výkonnosti hráčů (a hráček) Mostu, Děčína i Ústí n. L.

Výsledky:

Lovosice A – Lovosice B 29: 9, – Chomutov 19: 7, – Most 28: 8, – Ústí n.L 25:3
Louny – Lovosice B 22: 8, – Ústí n.L 25: 5, – Chomutov 20:15, – Děčín 38: 5
Chomutov – Most 22:16, – Ústí n.L 17:10
Lovosice B – Most 21:14, – Děčín 25:16
Most – Děčín 21:19, Děčín – Ústí n.L. 17:17

Tabulka turnaje:

Vzhledem k marodce museli žáci Lovosice A odehrát turnaj pouze s jedním střídajícím hráčem, i tak jejich vítězství byla až příliš jednoznačná. Jen sedmadvacet obdržených branek je ale podstatně větší zásluha obou brankářů, než výkonu v obraně. Spokojenost byla naopak s přechodem do útoku, většinu branek A-čko dosáhlo s rychlých útoků. Škoda jen, že družstvo jen velmi málo využívalo možnosti zkoušet kombinace v postupném útoku.

B-tým nezklamal. Až příliš velký respekt, a z něj pramenící technické chyby proti  favorizovaným A-čku a Lounům, jim zbytečně zhoršil skóre. V utkáních s Děčínem a Mostem ale již tým předváděl pohlednou házenou s důraznou obranou, výborným brankářem a rychlým útokem. Trenéry potěšila zejména nebojácnost hráčů ve hře jeden na jednoho. Prakticky všichni se zapsali do tabulky střelců.

Sestavy: 

Šírek, Toužimský – Buryánek, Srba, Křížek, Trefný, Gebhart J., Fornbaum, Toman
Kokkalidis – Šenk, Palán, Gebhart S., Bradáč, Burša, Holman, Dvořáček, Svojše, Bušek, Barva,

Trenéři: Vodička, Holata, Hron, Trefný