Nikola Seklulič (Nové Veselí) bráněn hráči Lovosic. Autor fotografie: Petr Šiler.

Lovci vezou z Nového Veselí zbytečnou prohru

Zápas, který jsme po většinu jeho průběhu měli ve vlastních rukou. Opakující se technické chyby dostaly domácí znovu do hry a v závěru již bylo Nové Veselí úspěšnější.

5. kolo STRABAG Rail extraligy: 

TJ Sokol Nové Veselí – HK FCC Město Lovosice
29:28 (13:15)

Ne smutek ale naštvanost panovala v loveckém táboře po prohraném zápase s týmem Nového Veselí. Utkání, které měli Lovci jednoznačně dotáhnout do vítězného konce, nakonec skončilo jednogólovou porážkou. První poločas patřil našim hráčům. Až na chvilkové vedení domácích 6:4 jsme byli v první půli lepším týmem. A to i přes to, že se nám nedařilo efektivně bránit střed brankoviště, i přesto že jsme od počátku dokázali produkovat školácké chyby. Velmi efektivní jsme byli naopak v těch útočných akcích, které se nám podařilo střelecky zakončit a dokázali jsme si vytvořit i čtyřbrankové vedení (8:12, 9:13). Za stavu 9:13 v náš prospěch jsme si vybrali oddechový čas, ale návrat do hry po něm se nám vůbec nevydařil, další úsek jsme prohráli 0:3 a domácí se dotáhli na rozdíl jediné branky. V poločase jsme pak vedli o dva góly 13:15.

Zatímco v první půli jsme se mohli spolehnout na zákroky Hrdličky v naší brance, ve druhém poločase se naopak rozchytal střídající brankář domácích Studený a naše efektivita v útoku rapidně klesla. Bohužel neklesal počet technických chyb v našem podání a obrana nedokázala ani nadále pokrývat střed brankoviště, kde domácí spojky výborně spolupracovaly s pivotem Sekuličem (9 branek). Nové Veselí hned ve 35. minutě srovnalo a zápas pak byl již vyrovnaný. Poprvé se domácí dokázali dostat do vedení v 52.  minutě zápasu a Lovci nakonec nedosáhli ani na bod.

Rozhodně musíme mluvit o ztracených dvou bodech. Samozřejmě s pokorou uznáváme kvalitu soupeře, vždyť 29 vstřelených branek jsme si do brány rozhodně nenaházeli sami. Ale neustále trápíme sami sebe technickými chybami, které ale nevytváříme ani pod tlakem soupeře. Tlak naopak vytváříme sami na sebe a to i v podobě našich nejzkušenějších hráčů. Nedělní utkání nám nevyšlo ani v obranné fázi. Zápas v Novém Veselí byl dalším zdviženým prstem před sobotním těžkým zápasem s Kopřivnicí. Ta v posledním kole dokázala remizovat s mistrovskou Karvinou a znovu tak potvrdila formu z kraje extraligové sezóny.

Věříme, že v sobotu společně všichni zabojujeme o další dva extraligové body, které se nám nepodařilo přivézt ani ze druhého venkovního střetnutí. Přijďte naše Lovce povzbudit, budou vás hodně potřebovat! Utkání s Kopřivnicí začíná v sobotu 13. října od 16 hodin. JSME JEDEN TÝM, MY A VY!

Sestava a branky Lovců: Hrdlička, Rangl – Kupa, Sýkora 3, Motl 8, Bouček 3, Hrdlička L. 1, Jelínek, Klimt, Trkovský, Konárik, Jonáš, Karlovec, Stach, Malý 4, Franc.

7m hody: 5/5 – 0, vyloučení: 5 – 3, rozhodčí: Kozler, Zych, diváků: 300.

Pavel Hladík, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Toto asi byl nejtěžší zápas, který jsme za působení v extralize v naší hale vyhráli. Hráli jsme hodně takových těžkých zápasů, ale nikdy jsme je nevyhráli. Lovosice dnes ukázali obrovskou chuť, my jsme čekali, že po prohře v Hranicích a dalo by se říci lehkém vítězství nad Litovlí budou chtít ve Veselí vyhrát. Sil na to měli dost a já jsem velmi hrdý na svůj tým, že jsme tento zápas zvládli. Milan změnil asi pět různých strategií, na které bylo velmi těžké reagovat. Chci Lovosicím poděkovat, že přispěli k tomuto obrovsky kvalitnímu utkání a hlavně chci poděkovat fanouškům. Ti nás na konci utkání podrželi a i díky nim jsme dnes vyhráli.“

Milan Berka, trenér HK FCC Město Lovosice: „V prvé řadě musím pogratulovat domácím k vítězství. My jsme měli celou řadu šancí překlopit zápas definitivně na naši stranu. Vedli jsme před koncem poločasu 13:9 a během tří útoků jsme nedali ani gól. Tam jsme mohli dostat domácí pod velký tlak. Navíc jsme měli na začátku druhé půlky přesilovku. V té další jsme dokonce udělali dva útočné fauly, domácí se dostali do vedení a začali si věřit. Výborně se jim navíc rozchytal ve druhé půli brankář. Stále jsme to ale měli ve vlastních rukou. Hlavními důvody naší prohry vidím, že jsme udělali čtrnáct technických chyb a nenavýšení našeho vedení při výše zmiňované přesilovce. Domácí zahráli dobrý zápas při skvělé atmosféře.“

Václav Franc, spojka HK FCC Město Lovosice: „Chci také gratulovat Novému Veselí k dnešnímu vítězství. My jsme do utkání dobře vstoupili a je velká škoda, že jsme za stavu 13:9 neodskočili o další góly. Utkání by se vyvíjelo úplně jinak. Když jsme se ve druhé půli dostali do ztráty, ještě jsme v sobě našli síly na otočení výsledku. Na konci obrovsky pomohli domácím diváci, ti je vlastně dotáhli k vítězství. My jsme bohužel udělali množství technických chyb.“