“Dva body jsou nezbytné pro zachování dobré atmosféry v týmu po dobu reprezentační přestávky,” říká před zápasem s Kopřivnicí asistent Lovců Jan Landa

Hodně nervózní duel v rámci šestého kola STRABAG Rail extraligy se dá očekávat v sobotu v lovosické hale Chemik, kam přijede soupeř z Kopřivnice.

6. kolo STRABAG Rail extraligy:

HK FCC Město Lovosice – KH Kopřivnice,
sobota 13. 10. v 16:00

Lovosickým házenkářům se ze dvou venkovních zápasů nepodařilo přivézt ani bod, o to větší tlak pak na nich je v domácích duelech. A Kopřivnice by už ráda proti Lovosicím bodovala, vždyť v poslední sezóně s Lovci prohrála všech pět vzájemných duelů (dva v základní části +2 a +1 pro Lovce, tři ve čtvrtfinále play-off). A všechny duely byly hodně napínavé, když jen v jednom z nich dokázali Lovci porazit soupeře výraznějším rozdílem.

Do Lovosic navíc trenér Lubomír Veřmiřovský přiveze léty stabilizovaný kádr, který před letošní sezónou navíc ještě velmi vhodně doplnil o dva zkušené hráče: z Německa se po dlouhé době vrací bratr karvinského reprezentanta Michala Rosťa Brůna, z Hranic přichází pravá spojka Martin Čadra, hráč s dlouholetými extraligovými zkušenostmi.

Kopřivnice, o které jsme v loňském roce psali jen pochvalná slova, si stejně pozitivní věty zaslouží i v dnešní pozvánce na utkání. V pěti zatím odehraných zápasech pouze jednou prohrála a to hned v úvodním kole, kdy doma hostila Plzeň. Pak už přišly samé bodové zápasy a mezi nimi také vítězné utkání se Zubřím nebo domácí remíza s Karvinou v posledním kole.

Nejlepším střelcem týmu je zatím spojka Marek Bukovský s 23 brankami, další dva hráči (Zdeněk Čadra, Honza Gřes) mají o jedinou vstřelenou branku méně a jen o dalších pár gólů pozadu jsou pivot Jan Holbein nebo křídlo Jan Hanus. Tato čísla tak hovoří o vyrovnanosti kádru soupeře, za kterým chytá brankář Marek Žingor, který Lovce trápil v loňské sezóně.

Jak dopadne další vzájemné měření sil uvidíme v sobotu odpoledne, když utkání v hale Chemik začíná netradičně již od 16 hodin. V poločase tohoto zápasu budeme soutěžit také o voucher v hodnotě 2.500 Kč na odběr zboží v prodejně BigMat Litoměřice, který do soutěže věnoval partner sobotního střetnutí, společnost BigMat Litoměřice ve spolupráci se společnostmi Silka a Ytong.

Sobotní střetnutí bude pro Lovce velmi důležité, proto v něm budeme potřebovat vaši podporu. Přijďte nás znovu dohnat k dalším dvěma ligovým bodům! JSME JEDEN TÝM, MY A VY!

Komentáře před zápasem 6. kola: HK FCC Město Lovosice – KH Kopřivnice

Jan Landa, asistent trenéra HK FCC Město Lovosice: „V sobotu nás čeká Kopřivnice, tradiční soupeř se kterým jsme sehráli vyrovnanou sérii ve čtvrtfinále play-off v minulém ročníku extraligy. Nečeká nás nic jednoduchého, jelikož naším soupeřem bude houževnatý tým, jehož kostra se v posledních letech prakticky nezměnila. Ba naopak je v této sezóně ještě posílena o zkušené spojky Brůnka mladšího a Čadrise. Útok našeho soupeře je založený na trpělivé hře a čekání na chybu obrany, kterou umějí bleskurychle využít. Klíčem k úspěchu bude důslednost v obraně a vyvarování se zbytečných technických chyb v útoku. Plný bodový zisk je pro nás v tomto zápase nezbytný pro zachování dobré atmosféry v týmu po dobu reprezentační přestávky. Věřím, že nás naši diváci přijdou v co největším počtu podpořit a vytvoří atmosféru, která nás dožene k důležitému vítězství.“

Václav Franc, pivot HK FCC Město Lovosice: „Nečeká nás vůbec nic lehkého. Většina kádru spolu roste od žáčků a v dorostenecké kategorii dokonce slavili mistrovský titul. Své kvality naposledy předvedli v posledním kole s mistrovskou Karvinou. V loňském ročníku jsme s Kopřivnicí v rámci play-off odehráli čtyři velice těžká utkání a takový zápas očekávám i tuto sobotu v naší hale Chemik. My budeme chtít napravit porážku z Nového Veselí a udržet si domácí neporazitelnost.“

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH Kopřivnice: “V sobotu nás čeká třetí venkovní zápas sezóny. Všichni si moc dobře uvědomujeme, jaký soupeř proti nám stojí. Lovosice jsou doposud doma stoprocentní a patří dlouhodobě k předním extraligovým týmům, takže nás čeká velice náročný duel. Uvidíme, v jaké sestavě budeme. My samozřejmě jdeme do každého zápasu s tím, že na hřišti odevzdáme veškeré maximum. V Lovosicích se popereme o každý balón a krok za krokem budeme pokračovat v naší společné cestě. Budeme si testovat nové věci a udržovat ty zažité. Jestli to bude stačit na body, to se ukáže po zápase. Každopádně můžeme garantovat maximální bojovnost kluků na hřišti.”

Zdeněk Čadra, spojka KH Kopřivnice: “Lovosice určitě nebudou chtít ztratit doma ani bod, ale my uděláme všechno pro to, abychom si body odvezli. Musíme si dát pozor na jejich střelce a proměňovat vyložené šance, což se nám v posledním zápase nedařilo. Myslím si, že to bude boj do poslední minuty.”