Fotografie z utkání Plzeň - Lovosice. Autor fotografie: Hynek Sladký.

Dobrý výkon v Plzni na body nestačil

Hodně vyrovnané utkání odehráli Lovci Lovosice v Plzni, která se teprve podruhé v letošní sezóně představila před domácím publikem.

7. kolo STRABAG Rail extraligy:

Talent ROBSTAV-M.A.T. Plzeň – HK FCC Město Lovosice
32:28 (16:15)

První poločas přinesl oboustranně rychlou házenou s velkým množstvím branek v rychlém sledu. Skóre bylo v první čtvrtině střetnutí vyrovnané, neproměněné šance Lovců umožnily v 18.  minutě domácím získat výraznější náskok (11:7) a naše lavička reagovala prvním oddechovým časem. I po něm si Plzeň udržovala povětšinou třígólový náskok, který se ale Lovcům podařilo téměř vymazat výborným závěrem poločasu: dvě branky Klimta a gól Konárika přiblížily lovosické házenkáře na dostřel jediné trefy.

Druhá půle připomínala průběh té první. Domácí si znovu vytvořili až tříbrankové vedení (43. minuta 24:21). Lovci se ale nevzdávali a gól Holubce ve 46. minutě srovnal skóre na 24:24. Min. dva útoky pak měli Lovci možnost převážit vedení zápasu na svoji stranu, bohužel skórovat se jim nepodařilo. O osudu zápasu tak rozhodlo hluchých 7 minut, které ze strany našeho celku následovaly. Od stavu 24:24 a 46. minuty jsme se nedokázali dlouho prosadit a střeleckou impotenci přetrhl až v 53. minutě svojí pátou trefou Konárik. Zdramatizovat zápas se nám již nepodařilo a Plzeň dokráčela ke čtvrté letošní výhře v poměru 32:28.

Další střetnutí hrají lovosičtí házenkáři již tuto sobotu 3. listopadu, kdy v domácím prostředí přivítají tým Frýdku-Místku. Děkujeme věrným fanouškům za dnešní podporu v plzeňském hledišti a těšíme se na všechny naše příznivce v domácím střetnutí. JSME JEDEN TÝM, MY A VY!

Michal Tonar, trenér Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň: „Jsem rád za důležité dva body, protože teď nás čeká těžké utkání v Jičíně. Tam by ale takový výkon nestačil, my se musíme zlepšit ve všem. Soupeře jsme dostali několikrát zpátky do hry vlastními chybami. Vytratila se jistota, byla tam nepřipravená střelba. Proto jsme se klepali až do poslední minuty. Když soupeř vyrovnal, zachránily nás čtyři zákroky Herajta v brance.“

Milan Berka, trenér HK FCC Lovosice: „Kluci podali dobrý výkon, bylo tam perfektní nasazení v obraně. Takové zápasy nás někam posunou. Byla to úplně jiná porážka, než ty předchozí v Hranicích a Novém Veselí. Tady to bylo kvalitou soupeře a pak neproměňováním šancí, šestnáct zahozených šancí je moc. Zvlášť proti Plzni venku, domácí byli v útoku produktivnější.“

Sestava a branky Lovců: Hrdlička, Rangl – Holubec 2, Kupa, Sýkora 1, Motl 3, Bouček, Hrdlička L., Jeínek 2, Klimt 8/3, Trkovský 1, Konárik 6, Jonáš 4, Karlovec, Stach, Malý 1.

7m hody: 2/1 – 3/3, vyloučení: 1 – 1, rozhodčí: Pavlát, Točík, diváků: 410.