Lukáš Hrdlička v utkání s Litovlí.

Lukáš Hrdlička v utkání s Litovlí.

Lovci doma i nadále bez ztráty bodu

Čtvrté kolo STRABAG Rail extraligy odehráli v sobotu naši házenkáři, kteří přivítali v Lovosicích nováčka soutěže Tatran Litovel.

4. kolo STRABAG Rail extraligy: 

HK FCC Město Lovosice – TJ Tatran Litovel
36:28 (19:13)

Do Lovosic, které v minulém kole nesehrály zrovna vydařené utkání v Hranicích, přijel nováček soutěže z Litovle. Lovci byli od začátku střetnutí odhodláni prohru ze třetího kola odčinit a uchovat si domácí neporazitelnost. Až na vyrovnaný úvod střetnutí byl zápas v jejich režii, když již ve čtvrtině zápasu vedli 15:10. V poločase pak Lovci vedli 19:13, přičemž se o deset branek postarala dvojice Bouček-Motl. Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil, Lovosice i nadále ovládaly utkání, aby nakonec Litovel porazily 36:28.

Pozitivem hry je vedle dvoubodového zisku především zapojení všech hráčů sestavy do utkání a to, že kromě Václava France (červená karta) a Jirky Semeráda (zranění v první půli zápasu) se také všichni hráči zapsali do střelecké listiny.

V dalším kole nás čeká těžký soupeř, když v neděli 7. října jedeme do Nového Veselí. To dokázalo ve 2. kole zvítězit v Zubří, takže na Lovce čeká další obtížný zápas. Děkujeme všem našim fanouškům za podporu. JSME JEDEN TÝM, MY A VY! 

Sestava a branky Lovců: Hrdlička, Rangl – Kupa 2/1, Sýkora 5, Motl 6/2, Bouček 4, Hrdlička L. 2, Jelínek 1, Klimt 4, Trkovský 2, Konárik 1, Semerád, Jonáš 5, Stach 2, Malý 2.

Nejlepší střelci Litovle: Piwko 7/5, Šmíd 5, Geist 4.

7m hody:  5/3 – 5/5, vyloučení: 2 (ČK přímá Franc) – 4 (ČK přímá Mekić), rozhodčí: Hanák, Pavlíček, diváků: 428

Jan Landa, asistent HK FCC Město Lovosice: „U mne panuje převážně spokojenost a to až na prvních deset minut prvního poločasu. Od té doby jsme zápas kontrolovali. Trápila nás klasicky koncovka, na té budeme muset opravdu zapracovat, protože ta nám v dalších zápasech může zlomit vaz. Jsem šťastnej, že jsme dali šanci všem klukům a vyhráli jsme poměrně vysoko.“

Ivo Vávra, trenér TJ Tatran Litovel: „Chtěl bych poblahopřát domácím k zaslouženým bodům. Po celé utkání byli lepším týmem. My jsme se na Lovosice připravovali, aby nás ničím nepřekvapily, ale tvoříme nový celek a bude ještě chvíli trvat než kluci pochopí, co po nich chceme. Měli jsme v zápase světlejší okamžiky, ale bohužel se sedmnácti technickými chybami se s takovým týmem jako jsou Lovosice hrát nedá. Podržel nás brankář Juráš. Budeme muset jít po krůčku dál, z každého takového zápasu se poučit a pokusit se získat nějaké body v příštích kolech.”

Václav Klimt, spojka HK FCC Město Lovosice: „Utkání jsme se snažili od začátku zvládnout, i když jak říkal trenér, tak prvních deset minut se nám až tak nevydařilo v obraně. Nakonec se to zlomilo a vyhráli jsme pěkným rozdílem. Jsem rád, že si všichni mohli zahrát a také skórovat, což vždycky pomůže.“

Jan Juráš, brankář TJ Tatran Litovel: „Gratuluji soupeři. Byli lepší, zkušenější. My jsme prohráli, ale jedeme dál, nevěšíme hlavy a budeme se snažit do dalších kol a sbírat body doma.“