První domácí příprava Lovců: „O pohár Františka Arnošta“

Počtrnácté se do Lovosic sjedou házenkářské týmy, aby změřily síly v tradičním mezinárodním turnaji O pohár Františka Arnošta. I letos bude turnaj odehrán pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje pana Oldřicha Bubeníčka.

14. ročník turnaje: O pohár Františka Arnošta

Týmy ze tří zemí se představí od čtvrtka do soboty v rámci mezinárodního turnaje mužů v lovosické hale Chemik. Zástupce z nejvyšší soutěže na sever Čech vyšle Německo (TV 05/07 Hüttenberg), Slovensko (HK Agro Topoľčany) a zastoupení dvou celků bude mít Česko (HK FCC Město Lovosice, HC Dukla Praha). Kvalitní obsazení těší i ředitele klubu Vojtěcha Srbu: „Znovu se nám podařilo získat pro domácí turnaj kvalitní soupeře. Jsme rádi, že můžeme v naší hale opět po roce přivítat účastníky nejvyšších národních soutěží a nabídnout tak fanouškům mezinárodní konfrontaci.“

Turnaj odstartuje ve čtvrtek od 17 hodin utkání mezi pražskou Duklou a slovenskými Topoľčany. Slovenský celek dosáhl v poslední sezóně na největší úspěch v historii svého klubu, když dokázal s českým trenérem Pavlem Farářem postoupit až do finále slovenské extraligy. Dukla po předloňském zisku titulu v poslední sezóně nedosáhla na české semifinále, ale pro nový soutěžní ročník bude mít znovu ty nejvyšší ambice.

„Pro nás je turnaj v Lovosicích výborná konfrontace a důležité je, že také mezinárodní. Vyhovuje nám termín, vzdálenost a soupeři jsou velmi kvalitní. Je to první série přípravných zápasů, takže chceme hlavně ukázat silovou a fyzickou připravenost. To ostatní bude syrové, ale těšíme se na to,“ říká před zítřejším startem v Lovosicích trenér pražského týmu Daniel Čurda.

Lovosičtí házenkáři načnou čtrnáctý ročník zápasem proti účastníkovi nejvyšší německé soutěže TV 05/07 Hüttenberg. Ten se představí v Lovosicích již potřetí v řadě a proti loňskému vystoupení řádně pozměnil svoji sestavu. Na lavičce již nebude ani český asistent trenéra Alois Mráz, těšit se ale můžeme na dvojici Čechů v jeho dresu: Tomáše Sklenáka a Dieudonné Mubenzema, který do Německa přestoupil před touto sezónou z Dukly Praha.

Turnaj bude pokračovat v pátek a v sobotu, kdy po posledním zápase mezi Duklou Praha a Hüttenbergem proběhne slavnostní vyhlášení. Ocenění by měl předávat hejtman Ústeckého kraje pan Oldřich Bubeníček a zástupci Města Lovosice. 

Ve čtvrtek pak před úvodním utkáním Lovců proběhne jeden slavnostní akt a to předání šeku ředitelce litoměřického Hospice Sv. Štěpána na částku 35.113 Kč (více informací k charitativní akci najdete v článku zde).

Pro nejlepší týmy a hráče jsou již připraveny i originální skleněné trofeje, které pro turnaj O pohár Františka Arnošta vyrábějí sklárny jeho dvou dcer. 

Všichni fanoušci házené a té lovosické obzvlášť jsou na turnaj srdečně zváni. Přijďte se podívat na první přípravné duely Lovců před novou sezónou, kterou odstartujeme již 8. září zápasem proti Dukle Praha na zimním stadionu! JSME JEDEN TÝM, MY A VY!