O Pohár Františka Arnošta: vítězem německý Hüttenberg

Potřetí za sebou dokázali svůj start v prvenství proměnit házenkáři německého TV 05/07 Hüttenberg.

14. ročník mezinárodního turnaje mužů „O pohár Františka Arnošta“ 2018

Potřetí v řadě dokázali házenkáři TV 05/07 Hüttenberg zvítězit na mezinárodním turnaji mužů „O pohár Františka Arnošta“. Němečtí házenkáři zvítězili ve všech třech zápasech a s plným počtem bodů dokázali obhájit loňský i předloňský triumf. Na druhém místě skončila pražská Dukla, třetí místo získali se stejným počtem tří bodů, ale horším skóre, naši Lovci a čtvrtou příčku finalisté slovenské extraligy HK Agro Topoľčany.

Naši Lovci narazili na pozdějšího vítěze turnaje hned ve svém prvním zápase a byl to z jejich strany nejméně povedený výkon, když Hüttenbergu podlehli 24:31. V pátečním duelu převedli svěřenci trenérského dua Berka – Landa zlepšený výkon a většinu zápasu nad Duklou vedli. Po vítězném poločase 14:11 se nakonec s naším prvním extraligovým protivníkem v nové sezóně rozešli smírně 25:25. V posledním svém vystoupení pak po velmi dobré hře dokázali porazit slovenské Topoľčany 32:30 a se třemi body obsadili Lovci třetí příčku.

Nejlepším střelcem turnaje se stal náš Jiří Motl, nejlepším brankářem pak Nikolai Weber z Hüttenbergu.

Nejlepší střelec 14. ročníku turnaje: Jiří Motl.

Nejlepší brankář 14. ročníku turnaje: Nikolai Weber.

Komentář trenéra Milana Berky: „S průběhem turnaje jsme spokojeni a to především s ohledem na stoupající tendenci našich výkonů. Nejméně se nám vydařilo první utkání proti Hüttenbergu, ve kterém nám třicet pět minut chyběla agresivita v obraně a chuť se poprat o míč a získat jej pro sebe. Postupem turnaje se nám zlepšila obranná fáze. Všichni hráči dostali v průběhu třídenního klání herní prostor a všichni mne mile překvapili svým nasazením a bojem o místo v kádru. Každý z hráčů odjel zápasy na sto procent. V zápasech jsme neproměnili řadu slibných brankových příležitostí, naopak mne s ohledem na fázi přípravy, ve které se nacházíme, i velké vedro v hale překvapilo malé množství technických chyb. Další přátelák nás čeká v úterý, kdy nastoupíme proti druholigovým Drážďanům a v závěru týdne odjíždíme do rakouského Lince, kde nás čeká kvalitně obsazený turnaj a další tři zápasy. V těch se již doufám zapojí i Josef Jonáš, který nebyl kvůli zdravotním problémům k dispozici v domácím turnaji.“

Výsledky 14. ročníku turnaje:

HC Dukla Praha – HK Agro Topoľčany 27:26 (12:12)
HK FCC Město Lovosice – TV 05/07 Hüttenberg 24:31 (9:17)
HK FCC Město Lovosice – HC Dukla Praha 25:25 (14:11)
HK Agro Topoľčany – TV 05/07 Hüttenberg 22:30 (11:15)
HK FCC Město Lovosice – HK Agro Topoľčany 32:30 (18:12)
HC Dukla Praha – TV 05/07 Hüttenberg 29:33 (16:15)

Celkové pořadí turnaje:

1. TV 05/07 Hüttenberg (Německo) 6b
2. HC Dukla Praha 3b
3. HK FCC Město Lovosice 3b
4. HK Agro Topoľčany 0b

Nejlepší střelec turnaje: Jiří Motl (Lovosice)
Nejlepší brankář turnaje: Nikolai Weber (Hüttenberg)

Fotogalerii k turnaji najdete na FB stránkách klubu.