Divize Ústecké oblasti mladších žáků

V Lovosické sportovní hale Chemik proběhlo 20. května 2018 čtvrté kolo divise Ústecké oblasti mladších žáků. Vítězem se stalo druhé družstvo domácích, které na jaře poprvé zdolalo vedoucí tým divize Chomutov.

Divize Ústecké oblasti ml. žáků.

V boji o bronzovou příčku nakonec pro Děčín rozhodlo skóre. Výkonnost družstev se vyrovnává a to vytváří naději, že příští ročník bude kvalitnější. Vítězství Lovosic nic nezměnilo na vedoucím postavení Chomutova v celkové tabulce. Chomutov se pro prohře s Lovosicemi dlouho trápil také s Jabloncem. Varnsdorf doplatil na nekázeň hráčů, když v samém závěru vyrovnaného utkání s Jabloncem inkasoval ve hře v oslabení. Hráno 5 minut osobky a 20 minut hry.

V úvodním utkání s Děčínem lovosičtí nezvládli začátek (1. min 0:3), do konce osobky však stačili skóre vyrovnat (5:5). Ve hře bylo už utkání jednoznačné díky výborným výkonům brankářů Šírka a Toužimského. Střelecky se dařilo Trefnému, Fornbaumovi a Buryánkovi.

Proti Jablonci družstvo zlepšilo důraz v osobce a vytvořilo si tak dostatečný náskok (6:2). Ve druhém poločase se prosazovaly spojky Buryánek, Fornbaum. Obrana Lovosice si dlouho nevěděla rady s dravou Dvořáčkovou, ale to Jablonci na solidní výsledek nestačilo, celkové skóre 18:9.

Hra s osobní obranou proti Chomutovu byla plná nepřesných přihrávek na obou stranách, domácí byli však stále o krok napřed (3:2). Ve druhém poločase Lovosice zvýšili důraz v obraně a co prošlo likvidovali spolehliví brankáři. V útoku se střelecky prosadil Buryánek.

V posledním utkání turnaje běhaví žáci Varnsdorfu ztroskotávali na brankářích Lovosic, naopak lovosičtí šance proměňovali (5:3). Ve druhé půli Varnsdorfu už došly síly (minimální možnost střídání) a lovosičtí splnili úlohu favorita. Střelecky se dařilo Fornbaumovi.

Za vystoupení v turnaji je nutno družstvo pochválit. V obraně se zlepšil důraz, což pomohlo výborně chytajícím brankářům. Zrychlil se přechod na útočnou polovinu. V postupném útoku byla potěšitelná hra spojek (Buryánek, Fornbaum) a jejich spolupráce s pivotem (Trefný). Zlepšila se aktivita všech hráčů, všichni se zapsali do tabulky střelců.

SESTAVA Lovosic B: Toužimský, Šírek – Buryánek, Fornbaum, Trefný, Karlík, Durek, Toman, Reska, Perlík, Krejza, Pilney,

Trenéři: Hron, Holata,Trefný, Vodička.