Lovci vítězem premiérového ročníku Česko-saské ligy

Nová BallArena v Drážďanech hostila v neděli 6. května 2018 druhé a tedy závěrečné kolo česko-saské ligy mladších žáků.

Elbe-Labe liga 2017/2018 – mladší žáci.

Tři česká a pět německých družstev bojovalo v úvodním ročníku příhraniční spolupráce o poháry a medaile. Tak jako v úvodním turnaji soutěže v Lovosicích, tak ani v Drážďanech nenašli mladší žáci Lovosic přemožitele a při slavnostním vyhlášení převzali zlaté medaile. Turnaj se příliš nevydařil Lounům, ale součet bodových zisků z Lovosic a Drážďan jim udržel celkové druhé místo. Aue si třetím místem v turnaji pomohlo celkově k zisku bronzových medailí. Naopak ani druhé místo Drážďan v tomto turnaji jim na celkové medailové umístění nestačilo. Hráno každý s každým 1 x 15 minut s povinnou vysunutou obranou.

V prvním utkání se střetli severočeští rivalové Lovosice a Louny. Lovosičtí vstoupili do utkání příliš profesorsky a běhaví lounští žáci drželi celé utkání s favoritem krok. Výsledek 7:5 je v podstatě vítězsví Loun, neboť je to v tomto soutěžním roce jejich nejnižší porážka. Další soupeř SV 04 Plauen-Oberlosa byl z osmi týmů nejslabší a také tomu odpovídal výsledek. Lovosice trochu zlepšily důraz a rychlost a snadno vyhrály 14:2.

Po dvouhodinové přestávce na oběd a výpadkem utkání s HSG Riesa/Oschatz (nedostavili se) se trenéři obávali, že utkání s rivalem Liberec Handball hráči opět odchodí. Důrazná obrana Lovosic povolila soupeři jen jednu branku, výsledek 11:1 byl pro Liberec krutý. Utkání proti domácím HSV Dresden e.V. slibovalo napínavý souboj, neboť domácí v turnaji neprohráli. Lovosice vytáhli naplno své zbraně – důraz v obraně a bleskový útok a domácí nevěděli, kde jim hlava stojí (3. min 5:0), celkově 18:6. V utkání s NSG Westsachsen nastoupili lovosičtí opět bohorovně, brankářům moc nepomáhali. V útoku zahazovali jednu šanci za druhou a soupeř byl stále v utkání (5. min 5:4, 11. min 9:6). Ještě, že v závěru Hromada zavřel branku, neboť v závěrečných pěti minutách dali Lovosice jen jednu branku. Poslední utkání proti SG Nickelhütte Aue byl vlastně souboj nejlepšího střelce turnaje proti důrazné obraně Lovosic, který skončil vítězstvím Lovosic 11:7

Družstvo Lovosic splnilo, co se od něj očekávalo. Nicméně trenéři nebyli spokojeni s nasazením. Hráči přijali filosofii vítězství, ale s minimem námahy. Na druhou stranu proti celkům z předních míst tabulky předvedli, že hrát pohlednou házenou umí. Na pováženou je ale snížená účinnost střelby z vyložených šancí.

Solidní výkon odvedli oba brankáři, Hromada byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje. Výborně družstvo dirigoval Zámyslický, v obraně byl téměř bezchybný. Výborně si také vedl Tomáš Pokorný, důrazně bránil a v útoku se mu dařilo střelecky. V obraně udělal spoustu práce Šafránek. Příjemně překvapili nebojácností v útoku a důrazem v obraně Hanko a Křížek. Na křídlech drželi svůj standard Dojčinovič, Srba i Bereš. Mach se střelecky prosazoval ze spojky.

Celý tým zasluhuje pochvalu za výbornou reprezentaci lovosické házené.

SESTAVA Lovosic: Hromada, Zábranský – Zámyslický, Pokorný Tom., Šafránek, Křížek, Hanko, Dojčinovič, Mach, Srba, Bereš

Trenéři: Hron, Holata,Trefný, Vodička