Mladší žáci druzí na MČR!

Závěr sezony 2016/17 družstva mladších žáků HK Město Lovosice proběhl ve svátečním duchu. Oddíl byl pořadatelem mistrovství republiky v házenkářském desetiboji.

Házenkářský desetiboj ml. žáků – MČR, Lovosice 2. – 4. června

Z kvalifikací se do finále probojovala družstva Dukly Praha, Talentu Plzeň, STM Olomouc, Sokola Velké Meziříčí, Sokola Centrum Haná a domácí doplnili šestici účastníků. V  pátečním odpoledni proběhly dvě soutěžní discipliny – hod míčem a pětiskok. Favorit Dukla potvrdil svoji roli a suverénně obě discipliny vyhrál. Domácí Lovosice třetími místy naznačily, že se poperou o medaile, stejně tak Olomouc a Plzeň. Úvodní utkání v házené ukázala sílu jednotlivých družstev a ztráta Lovosic v desetiminutové povinné osobní obraně s Hanou moc mrzela.

V sobotu vedro proniklo i do sportovní haly, naštěstí další disciplina – sprint, proběhla ještě v ranním chládku. Opět suverénně zvítězila Dukla, ale Lovosičtí chlapci po výborném výkonu sbírali body za druhé místo před Olomoucí a Plzní. Většina utkání v házené byla vyrovnaná. Dukla už nebyla tak suverénní, v nájezdech ztrácela body, ale co do počtu bodů v tabulkách vedení udržela. Lovosičtí si s Plzní body rozdělili, Dukle sebrali body za nájezdy a jednoznačně porazili Velké Meziříčí. Plzni docházel dech a naopak Olomouc si bodově polepšila. Den zakončila soutěž na přesnost střelby. Domácím se nedařilo a čtvrtým místem se jim medaile začaly vzdalovat V disciplině kralovali žáci Plzně před Duklou a Olomoucí.

Závěrečný soutěžní den začínal překážkovou dráhou. Po velké diskusi byla dráha schválena téměř v navržené podobě. Obavy některých trenérů z její složitosti se nenaplnily a téměř všichni ji absolvovali bez kolize. Nejvíce se dařilo domácím před Plzní a Olomoucí. Páté místo bylo pro Duklu rozčarováním. Poslední utkání rozhodovala o konečném pořadí v tabulkách disciplin (osobky, nájezdy, hra) a tedy i o bodech do celkové soutěže. Lovosice získaly s Olomoucí důležité vítězství v osobní obraně a ani prohra v nájezdech a ve dvacetiminutové hře nezměnila nic na zisku stříbrných medailí. Významné body přineslo totiž první místo v poslední soutěži – aktivitě, ve které se boduje počet střelců branek v jednotlivých utkáních. Olomouc získala bronzové medaile, nevděčné čtvrté místo zůstalo Plzni. Pátá Haná a šesté Velké Meziříčí do boje o medaile nezasáhli.

Družstvo Lovosic navázalo na výborné výsledky z předcházejících těžkých turnajů. V individuelních disciplinách překonalo očekávání. Naděje trenérů na medaile podpořilo zejména umístění ve sprintu a hodu. Prosadili se i jednotlivci, Dojčinovič byl nejlepší v překážkách. Zklamal výkon v přesnosti střelby, přestože Pokorný patřil k nejlepším. I v herním projevu družstvo potěšilo solidní obranou a pestrým útokem. Důležitým momentem byla vsázka na vyrovnanost družstva a tedy žolík na vítězství v aktivitě. Výborně byly odehrány zápasy s osobní obranou, škoda jednogólových proher ve hře s Hanou a Olomoucí.

Děkujeme všem organizátorům a rodičům za příjemný, byť těžký víkend.

SESTAVA Lovosice II

Zábranský, Hromada – Pokorný Tadeáš, Hron, Dojčinovič, Zámyslický, Klug, Toman, Novák, Bereš, Agler M., Vaverka, Vojíř, Šafránek       

Trenéři: Trefný, Vodička, Hron