Lovci v semifinále extraligy!

V nejkratším možném čase dokázali postoupit naši házenkáři do semifinále extraligy. Přestože sezóna se pro ně nevyvíjela příliš dobře a po nevydařeném začátku se postupně škrábali do horní postupové osmičky, nakonec se jim podařilo i po šestém místě po základní části splnit předsezónní cíl. Tím byl postup mezi nejlepší čtyři týmy soutěže.

3. čtvrtfinále:

HK .A.S.A. Město Lovosice – HC Dukla Praha
26:25 (14:16)

150404_Dukla3 038.jpg

Před začátkem série by asi jen těžko někdo tipoval, že po třech utkáních bude její konec. Čekaly se vyrovnané bitvy a maximum odehraných zápasů. Zcela vyrovnané byly všechny zápasy a Dukla byla velmi těžkým soupeřem. Nakonec jsme ale podali lepší výkony a i díky třoše štěstí dokázali v sérii zvítězit 3:0.

Dnes na nás čekal paradoxně nejtěžší krok, i když jsme do zápasu nastupovali za stavu 2:0 v náš prospěch a před vlastním publikem. Prvních deset minut bylo vyrovnaných a na konci 11.minuty svítil na ukazateli stav 5:4 v náš prospěch. Pak se nám ale podařilo eliminovat střelecké úspěchy hostí a po sérii tří branek jsme vedli 8:4. Nepříznivý stav vedl k oddechovému času ze strany hostí a time-out a pokyny v něm dokázala Dukla zúročit dokonale. Šest minut nepovolila Lovcům vstřelit branku, zatímco na druhé straně sázela jednu za druhou. Šest gólů za sebou, z toho tři z rukou rychlého Kotrče, otočily vývoj zápasu a soupeř rázem vedl 10:8 (19.minuta).

Za tohoto nepříznivého stavu zavelel do útoku Sýkora, který ze sedmičky konečně rozvlnil síť za zády brankáře Petržaly. Čtyři minuty před koncem poločasu bylo po brance Chroustovského srovnáno na 13:13, ale ještě do poločasu si Dukla znovu vybojovala dvougólové vítězství.

Naši Lovci měli výborný vstup do druhé půle, naopak si slabší chvíle bez branky vybral soupeř. Lovci získali těsné vedení 17:16 a až ve 40.minutě se poprvé ve druhém poločase za hosty prosadil Fulnek. Hostům se pak znovu potařilo získat vedení a o jeden gól vedli ještě čtyři minuty před koncem střetnutí. Naštěstí závěrečné chvíle zápasů v této sérii patřily Lovosicím. Nejprve dokázal srovnat odvážným průnikem Miko, aby naše vítězství dvě minuty před koncem pečetil z další sedmičky Sýkora. Dukla si ještě vybrala oddechový čas a měla deset vteřin na vynucení dalších sedmimetrových hodů. Naštěstí si ale se střelou Šůstka poradil náš brankář Adamík a celý tým se tak společně s diváky mohl radovat z rozhodujícího třetího vítězství.

Naši házenkáři teď budou mít dva dny zasloužené volno a budou čekat na svého semifinálového soupeře. O něm se bude rozhodovat dnes a zítra v dalších čtvrtfinálových sériích a my vás o něm a dalších utkáních budeme informovat.

Komentář trenéra Vladimíra Šumy: „utkání mělo podobný ráz jako předchozí dvě střetnutí. Věděli jsme, že se bude hrát do poslední vteřiny. Měli jsme velmi dobrý vstup do utkání, kdy jsme vedli 8:4. Následoval výpadek naší obrany, kdy nám dal soupeř šest branek v řadě, to nás maličko zmrazilo. Zvedlo nás ustání oslabení při vstupu do druhé půle. Velká spokojenost vládne s proměňováním sedmimetrových hodů, které jsme všechny proměnili. Jsem rád, že se někteří svazoví experti spletli, když dávali za favorita Duklu Praha.“

Sestava a branky Lovců: Adamík, Koňařík – Franc, Landa 6, Sýkora 7/5, Motl 1, Jelínek, Chroustovský 5, Hes 2, Semerád, Jonáš, Kolomazník, Miko 3, Malý 2

Sedmimetrové hody: 6/5 – 3/1
vyloučení: 4 – 4
rozhodčí: Horáček, Novotný‘
diváků: 758

Kategorie: aktuality, tým "A" Rubriky: ,